Wykonałaś badanie talentów Gallupa (CliftonStrengths) i pragniesz wiedzieć więcej o Twoich talentach? Chętnie korzystasz z anglojęzycznych źródeł? Łap moje rekomendacje – tym razem po angielsku. Z tych źródeł sama chętnie korzystam. I za każdym razem dowiaduję się z nich czegoś nowego!

Źródło zdjęcia: Unsplash

1. Strona Instytutu Gallupa

Twoja intuicja Cię nie zawodzi: strona Instytutu Gallupa to najlepsze źródło wiedzy na temat talentów Gallupa 😉 Czego tu nie ma!

Znajdziesz tu:
– opisy talentów
– ćwiczenia rozwojowe
– artykuły
– odnośniki do nagranych webinarów itd.

Przejdź do strony Instytutu Gallupa

2. Podcasty

The CliftonStrengths Podcast oraz Gallup Theme Thursday

To są moje absolutnie ukochane podcasty na temat talentów. W każdym odcinku coachowie Gallupa rozmawiają o talentach – i jak je zastosować w praktyce. Omawiają je w przeróżnych kontekstach:

– praca
– zarządzanie ludźmi
– wellbeing
– rodzicielstwo
– rozmowa rekrutacyjna
– wypalenie zawodowe itd.

Gallup nagrywa je od 2015 roku. Jeśli będziesz chciała nadrobić wszystkie – super sprawa, masz towarzysza dojazdów do pracy na dłuuuugie miesiące 😉

Wierzę, że gdy posłuchasz odcinków o swoich dominujących talentach, pomyślisz. „Wow, w końcu rozumiem, o co chodzi w tym talencie!”.

Jeśli masz konto na LinkedIn, możesz dołączyć do spotkania na żywo – warto, bo jeśli zadasz pytanie na czacie, możesz od razu dostać odpowiedź od gospodarzy odcinka – a w ten sposób współtworzysz ten odcinek 🙂 . Po więcej informacji, sprawdź konto Cliftonstrengths na LinkedIn .

Na tej stronie www możesz zobaczyć, gdzie podcast jest opublikowany.

Albo leć od razu jak ja na Spotify:

A tu masz wcześniejszy podcast Gallupa, legendarny Theme Thursday:

3. Książki

Instytut Gallupa wydał kilka wartościowych książek na temat CliftonStrengths i talentów. Znajdziesz je pod tym linkiem. (kliknij „view all books” na stronie, by rozwinąć więcej).

Protip: do książki dołączony jest kod do badania Cliftonstrengths – poza tym, że dowiesz się więcej na temat talentów, możesz podarować komuś badanie CliftonStrengths (ja w ten sposób obdarowałam męża).

Poniższe propozycje polecam osobiście:

„StrengthsFinder 2.0” – To taka piguła wiedzy o talentach, dostępna w wersji drukowanej i jako e-book. Uwaga: jeśli zrobiłaś już badanie talentów w pełnej wersji (tj. odsłoniłaś wszystkie 34 talenty), możesz pobrać ten ebook za darmo ze swojego konta na gallup.com

„Strengths-based Leadership” – szczególnie wartościowa, jeśli chcesz ludźmi nie tylko zarządzać, ale motywować ich, przewodzić i inspirować.

„Strengths-based Parenting” – przyda Ci się, jeśli jako mama chcesz bazować na tym, co w Tobie najlepsze, by wspierać rozwój tego, co najlepsze w Twoich dzieciach.

Książki te znajdziesz też np. na Amazonie, Allegro, Libristo czy ENbook.

4. Blogi

Łap blogowe rekomendacje, z angielskim na fajnym, niewydumanym poziomie.

Na tym blogu znajdziesz wartościowe, pomocne opisy talentów:

https://zachcarlsen.com/blog/category/cliftonstrengths

A tu, poza opisami talentów, znajdziesz ciekawe artykuły o tym, jak wykorzystać talenty w praktyce. Swoją drogą, to dobry przykład, jak uniwersalna jest koncepcja talentów – biorę tu wiele dla siebie, choć autorzy bloga piszą z odległego Singapuru 🙂 :

https://www.strengthsschool.com/strengthsfinder-blog

5. Youtube

Jeśli chętnie uczysz się poprzez filmy, ten kanał może być świetnym źródłem:

Kanał CliftonStrengths na Youtube

Pamiętaj: samo badanie talentów to dopiero początek. Prawdziwa wartość dodana i frajda zaczynają się, gdy świadomie rozwijasz Twoje talenty.
Zobacz, które z powyższych źródeł najlepiej Ci w tym pomogą.

Jakie masz przemyślenia po lekturze tego wpisu? Która pozycja najbardziej Cię zainteresowała? O czym jeszcze chcesz przeczytać? Jakich informacji szukasz? Napisz proszę w komentarzu lub wyślij do mnie wiadomość: daterlikowska@gmail.com W polityce prywatności sprawdzisz, jak dbam o Twoje dane osobowe.

Dobrego dnia!

Tu wrócisz na stronę główną: